انتقال فیش حج از نام دارنده قبض به نام خریدار فقط در دفاتر زیارتی مجاز و فعال دارای مجوز از سازمان حج و زیارت امکان پذیر است. عده ای برای کسب سود، پیشنهاد خرید و فروش فیش را در چند مرحله ساده با قیمتی متفاوت از قیمت روز می دهند و در نهایت بدون اینکه نگران شما باشند، صراحتاً مالکیت را منتقل می کنند. مراقب باشید حضور شما در تمامی مراحل خرید یا فروش فیش حج الزامی است. با ارائه مدارک فروشنده و خریدار به دفاتر رسمی، سند انتقال ثبت شده در دفتر زیارتی و اجازه انجام حج و زیارت به طرفین ارائه می شود. دارنده و خریدار فیش حج باید برای اخذ مجوز با دفاتر زیارتی حج و زیارت تماس بگیرد. 

در نهایت وقتی صلح نامه تنظیم و در دفاتر اسناد رسمی امضا و به دفتر زیارتی تحویل شد، رسید جدید صادر و قبلی توسط بانک ملی باطل می شود. لازم به تاکید است حضور دارنده فیش حج و خریدار در تمامی مراحل الزامی است. برای خرید و یا دریافت قیمت فیش حج در سال 1403 می توانید روی لینک کلیک کنید.

مراحل انتقال فیش حج

  •         رفتن به یکی از دفاتر زیارتی (اعم از خریدار و فروشنده)
  •         ارائه مدارک لازم جهت انتقال :اصل کارت ملی، اصل شناسنامه اعم از گیرنده و انتقال دهنده + اصل فیش حج صاحب فیش.
  •         پس از ثبت اولیه اطلاعات، دفتر زیارتی اصل مدارک و فرم درخواست مجوز انتقال را به گیرنده واهداکننده ارسال می کند.
  •         خریدار و فروشنده با در دست داشتن مدارک (کارت ملی، کارت حج و فرم درخواست مجوز) به اداره حج و زیارت مراجعه می کنند.
  •         اداره حج و زیارت پس از بررسی و تایید مشخصات گیرنده و انتقال دهنده، مجوز انتقال فیش حج را صادر می کند.
  •         مجوز اداره حج و زیارت: این مجوز دارای 2 قسمت است: حج و زیارت به دفاتر اسناد رسمی اجازه تنظیم قرارداد تسویه حساب را می دهد. همچنین به بانک ملی اجازه می دهد تا قبض حج جدید به نام خریدار صادر کند.

همانطور که گفته شد، طرفین برای تنظیم قرارداد تسویه حساب باید با یکی از دفاتر اسناد رسمی تماس بگیرند. پس از دریافت صلح نامه باید به دفتر زیارتی مراجعه و اصل صلح نامه محضری و فرم حج را جهت ثبت نام در سامانه دفتر زیارتی ارائه دهید.  پس از ثبت نهایی اطلاعات در دفتر زیارتی، اطلاعات گیرنده و فرستنده حج تکمیل شده و وی آماده صدور فیش حج جدید به نام خریدار و ابطال فیش فروشنده (اعتبار حج) توسط بانک ملی است.  لازم به ذکر است طبق دستور سازمان حج و زیارت، انتقال فیش حج تمتع فقط در استانی که فیش ثبت شده امکان پذیر است. بنابراین فروشندگان فیش حج باید کوپن های خود را در همان استانی که ثبت نام کرده اند بفروشند، همچنین خریدار باید از استان خودش خرید کند.

با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد، خرید و فروش و نحوه انتقال فیش حج می تواند خطر بزرگی برای افراد ناآگاه و بی سواد ایجاد کند. بسیاری از دلالان هستند که پشت افراد نادان پنهان می شوند. بنابراین باید روش ایمن تری پیدا کرد. شما می توانید با مراجعه به سایت های رایگان ثبت نام فیش حج و بهره مندی از مشاوره رایگان آنها نسبت به خرید و فروش اقدام نمایید یا فیش مورد نیاز خود را از میان تبلیغات موجود بیابید. به این ترتیب، می‌توانید فیش خود را بدون نیاز به جستجو یا نگرانی در مورد کلاهبرداران بخرید و بفروشید. شما عزیزان میتوانید به وب سایت فیش حج مراجعه کنید و تمام اطلاعات لازم خود را به اضافه خرید فیش حج برای خود و عزیزان را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *